:: مصاحبه با کیش‌مهری‌ها ::

مهدی محمدی

مهدی محمدی

  • معماری و طراحی دکوراسیون داخلی
  • بروز رسانی: ۱۳۹۴/۳/۲۶

تلاش برای ورود به بازار کار ، آن هم در شرایطی که بسیاری از تولیدکنندگان ، دست از کار کشیده اند یا تبدیل به واردکنندگانی منفعل شده اند ؛ به خودی خود ، ستایش برانگیز است ، و اینکه یک هنرجوی جوان علاقه مند دست به چنین اقدامی بزند ، جایی بسی خوشحالی دارد.
آقای مهدی محمدی ، از هنرجویان جوان دوره معماری و طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع آموزشی کیش مهر هستند که پس از طی این دوره با طراحی یک  دیوارکوب (چراغ دیواری) ، و تولید آن ، موفق شدند این محصول را به بازار عرضه کنند.

برای آگاهی از چگونگی این موفقیت به مصاحبه ایشان با واحد روابط عمومی مجتمع آموزشی کیش مهر توجه بفرمایید
____________________________________________________


- آقای محمدی برای آشنایی خوانندگان ،  خودتون  رو کامل معرفی کنید و بفرمایید در چه دوره ای از آموزشهای مجتمع آموزشی کیش مهر شرکت کردید ؟
مهدی محمدی هستم  23 ساله  و  کارشناس رشته تکنولوژی کنترل، گرایش ابزار دقیق
و هنرجوی دوره طراحی دکوراسیون و معماری در سال 93 در مجتمع آموزشی کیش مهر بودم .
- چی شد که در این رشته نام نویسی کردید ؟
علاقه  به تجهیزات برقی رو از نوجوانی داشتم و یادمه که همیشه وقتی که یک وسیله خونه یا اسباب بازیهای برقی که داشتم خراب میشدند ، اونهارو بازمیکردم و سعی میکردم از نحوه کارکرد اونها سردر بیارم .
بعد ها هم که بزرگتر شدم مدتی در زمینه نورپردازی و اجرا و طراحی  کار کردم .
البته سابقه کار در پیمانکاری برق رو هم  داشتم که خود این مسئله باعث تشویق من برای ادامه کار در این مسیر بود.
- چی شد که به  طراحی تزیینات ساختمانی گرایش پیدا کردید ؟
پس از گذراندن دوره معماری و دکوراسیون داخلی ، علاقه مند به طراحی کامپیوتری نمای ساختمان  شدم ، و زمانی که داشتم در این باره تحقیق میکردم به سمت تزئینات ساختمانی گرایش پیدا کردم و بعد از اون بود که تصمیم گرفتم خودم دست به طراحی بزنم.
- از چه راه هایی در این باره اطلاعات کسب کردید ؟
در ابتدا راجب به معماری نوین از اساتید کلاسها پرس و جو کردم و تونستم اطلاعات خوبی در این رابطه بدست بیارم ، البته دوستانی داشتم که طراحی مدرن انجام میدادند ، و وقتی که نمونه کارهای اونها رو دیدم ، فهمیدم  که خودم هم میتونم دست به طراحی محصول مورد نظر خودم بزنم . 
- چه بخشهایی از کار رو خودتون انجام دادید ؟
با توجه به اطاعاتی که داشتم و مهارتهایی که در طی دوره آموزشی کسب کرده بودم تمام طراحی کار رو از صفر تا صد خودم انجام دادم ، اتوکد فایل رو کشیدم و 3دی مکس کار اجرایی رو هم خودم طراحی کردم ، در واقع از طراحی کارت ویزیت تا طراحی قالب کار رو خودم انجام دادم.
- تمام این کارها چقدر زمان برد ؟ 
از آغاز کار تا تهیه یک مدل نزدیک به 9 ماه طول کشید که البته شامل تمام مراحل طراحی تا تولید اولین نمونه حقیقی محصول نهایی بود .
- و چی شد که به آموزشگاه برگشتید ؟
با توجه به گرفتاری هایی که در حین تولید این محصول برام پیش اومد ، برای به پایان رسوندن این دوره با مشکلاتی مواجه شدم که به کمک خانم فتحی تونستم اون مشکلات رو هم حل کنم ، و البته پیشنهاد خانم فتحی بود که نمونه کارم رو به اینجا بیارم، برای اینکه  هم به نمایش گذاشته بشه و هم اینکه دیگر دوستان بتونن کارم رو ببینن .

حرف آخر : 
پیشنهاد میکنم  به دوستان  خوبم که پیگیر باشند و پشت کار داشته باشند ، برای خود من در این راه مشکلات زیادی پیش اومد و حتی چندین بار مجبور شدم برگردم و از صفر کارم رو شروع کنم ، اما با اعتمادی که به خودم داشتم برگشتم و دوباره تمام مسیر رو رفتم تا تونستم به هدف خودم برسم.

یه جمله راجب به آموزشگاه کیش مهر :

" مدرسه ای که هنرجو پخته میشه و درس یاد میگیره و میتونه وارد فضای  عملی و بازار کار  بشه "

۱۳۹۴/۳/۲۶ » نویسنده: واحد آموزشی موسسه کیش مهر

سوالي داريد؟!

اگر سوالي داريد، ابتدا به صفحه سوالات متداول مراجعه نماييد و در صورتي که جوابتان را پيدا نکرديد همينجا بپرسيد. ما در اسرع وقت در همين محل پاسخ شما را خواهيم داد!

captcha