:: مصاحبه با کیش‌مهری‌ها ::

مرتضی هاشمی

مرتضی هاشمی

  • میکس و مونتاژ(تدوین)
  • بروز رسانی: ۱۳۹۴/۴/۱۶

مرتضی هاشمی شاید در نگاه اول شبیه به نوجوانهای معمولی باشد که هر روز ممکن است در کوچه و خیابان به چشم ما بخورند اما وقتی که میفهمیم هنرجوی دوره میکس و مونتاژ(تدوین) مجتمع آموزشی کیش مهر هست، دیگر فرق میکند.!!!
مرتضی متولد سال 1380 و دانش آموز مدرسه مفید قیطریه(شعبه2) در منطقه 1 است .وی در دوره میکس و مونتاژ(تدوین) در روزهای یکشنبه و سه شنبه در دوره هفتم متوسطه درس میخواند و با مجتمع آموزشی کیش مهر از راه سایت آشنا شده است.
بدون شک ورود به مدرسه مفید نشان از پشتکار این هنرجوی نوجوان کیش مهری دارد ، و دلیلی بر تلاش او برای یادگیری دانشی فراتر از هم سالان خود .
با مرتضی هاشمی ، نوجوان کیش مهری ، گپی دوستانه داشتیم که توجه شما را به آن جلب میکنم.


چی شد که تصمیم گرفتی بیای به کلاس آموزش تدوین ؟
- من به ساخت انیمیشن علاقه داشتم و زمانی که با یکی از آشنایان که کار ساخت کلیپ و تیزر سازی میکرد مشورت کردم ، من رو به فراگیری تدوین راهنمایی کردند .

چطور با کیش مهر آشنا شدی ؟
-بعد از اینکه تصمیم گرفتم تدوین رو یاد بگیرم ، ما ، من به همراه پدر و مادرم خیلی دنبال یه آموزشگاه میگشتیم ، که بتونم برم اونجا و برام نزدیک بودن به خونه خیلی مهم بود .

یعنی اینجا رو خودت انتخاب کردی ؟
- اول خودم سایت اینجا رو پیدا کردم و بعد  به پدرم نشون دادم . بعدش چند بار زنگ زدیم و اطلاعاتی راجب به دوره تدوین و چیزهایی که آموزش میدن پرسیدیم و بعد هم ثبت نام آنلاین انجام دادیم .
البته جلسه اول که میخاستم بیام اینجا همراه با پدرم اومدم که ایشون هم محیط اینجا رو از نزدیک ببینن .
ولی بعد از اون دیگه خودم دارم میام ، چون هم مسیر راحتی داره و هم اینکه به مترو و بی آر تی نزدیکه .

خب پس چی شد که اومدی به کیش مهر،اینجا که خیلی نزدیک نیست به شما ؟
- آره ، ولی یکی اینکه اینجا توی راه برگشت من به خونه با مترو بود و دیگه اینکه مهم تر از نزدیک بودن به خونه برای من خوب بودن جایی بود که میخام برم.


گفتی که توی اینترنت با این مجتمع آشنا شدی ، اما استاد حیدری که الان با ایشون کلاس داری هم تو مدرسه شما درس میدهند ؟
_ بله ، ایشون توی مدرسه ما هم تدریس میکنند،البته من اون زمان ایشون رو از نزدیک نمیشناختم ، ولی زمانی که توی سایت کیش مهر درباره دوره تدوین میخوندم متوجه شدم که ایشون تدریس این دوره رو انجام میدن .

آیا پیشتر هم در آموزشگاه دیگه دوره ای گذرانده اید ؟
-فقط برای بعضی از دوره هایی که در مدرسه باید می دیدیم استادان خود ما از مجتمع فنی تایید شده بودند ، اما قبل از اون بجز دوره های مدرسه در هیچ دوره آزادی شرکت نکرده بودم .

فضای کلاس چطوره برات ، کسی هم سن خودت هم توی کلاستون هست ؟ 
- راحتم ، مشکلی ندارم با کلاس ، با اینکه همه همکلاسی هام همه یا دانشجو هستند یا اینکه دانشگاه شون رو تموم کردند ، اما توی کلاس محیط  صمیمی و خوبی وجود داره .

با وجود تفاوت سنی احساس نمیکنی که از درس ها جا موندی یا به دیگران نمی رسی ؟
- نه اصلا ! چون هم اینکه استاد خیلی روان و راحت تدریس میکنه و هم اینکه برای انجام تمرین ها به همه تک تک سر میزنه ؛ موضوعاتی که تا حالا تو کلاس مطرح شده رو به سادگی یاد گرفتم . 

تا حالا چه چیزهایی یاد گرفتی و چقدر برات سودمند بوده این آموزشها ؟
- خب تازه امروز جلسه چهارمی بود که اومدم سر کلاس و داریم کم کم با روشهای جدا کردن بخشهایی از فیلم آشنا میشیم ، ولی برام جالبه چونکه دارم به اون چیزهایی که دوست داشتم یاد بگیرم نزدیک میشم .

فکر میکنی که چقدر میتونه این دوره برای تو کاربرد داشته باشه ؟
_  اینکه میتونم از این به بعد روی فیلم های خوانوادگی کار کنم و حتی شاید بتونم خودم هم فیلم هایی رو که با موبایل یا دوربین خانگی میگیرم ، تدوین کنم و اونجور که دلم میخواد درستشون کنم . ساختن یک کلیپ از یه مهمونی خوانوادگی یا یه گردش خارج شهر میتونه ساده ترین حالتش باشه .

به نظرت دیدن این دوره ها میتونه برای هم سن و سالهای تو مفید باشه ؟
- خیلی زیاد . خیلی به آدم کمک میکنه ، هم میتونه کاربردی باشه و هم سرگرم کننده . حداقل این جالبه که آدم روی فیلم های خوانوادگی خودش بتونه کار کنه . این آموزشها میتونه آینده آدم رو تغییر بده .

حرف پایانی ؟
- از پدر و مادرم تشکر میکنم که کمکم کردن برای اینکه به اینجایی که هستم برسم 


یه جمله راجب به آموزشگاه کیش مهر ؟
- یک کلاس آموزنده با اساتید خوب

۱۳۹۴/۴/۱۶ » نویسنده: واحد آموزشی موسسه کیش مهر

سوالي داريد؟!

اگر سوالي داريد، ابتدا به صفحه سوالات متداول مراجعه نماييد و در صورتي که جوابتان را پيدا نکرديد همينجا بپرسيد. ما در اسرع وقت در همين محل پاسخ شما را خواهيم داد!

captcha