:: مصاحبه با کیش‌مهری‌ها ::

مرجان حاج هاشمی

مرجان حاج هاشمی

  • گرافیک 1 و گرافیک 2 و کارگاه طراحی
  • بروز رسانی: ۱۳۹۴/۲/۱۰

1.به عنوان یک هنرآموز، از نظر شما دوره های کسب مهارت به طور کلی باید دارای چه ویژگی هایی باشند؟

دوره های کسب مهارت باید واقعاً کاربردی بوده و آمادگی ورود به بازار کار را به هنرآموزان هر رشته ای بدهد.
اینکه صرفاً تنها با آموزش یک نرم افزار انتظار داشت کسی مهارت ورود به بازار کار مرتبط با آن نرم افزار را کسب کرده باشد کاملاً اشتباه است، چه بسا در دانشگاه های ما بسیاری از علوم و فنون تدریس میشود که در واقعیت امر، کاملاً غیرکاربردی است. دوره های کسب مهارت باید بیش از آنچه که در دانشگاه های ما باعث کسب دانش و مهارت میشود قابلیت ها و استعدادهای هنرآموزان را کشف کرده و با کمک اساتید متخصص و دارای سابقه فعالیت در آن زمینه تدریس گردد. همچنین با توجه به بازار کار فعلی جامعه امروز میبایست برای اثبات مهارت خود، هنرجویان را به سوی ارائه چیزی خاصتر، قابل پسندتر و متنوع تر سوق دهد.

2.بر چه اساس و معیاری ، آموزشگاهی را برای گذراندن دوره انتخاب می کنید؟(به صورت کلی، معیار شما برای انتخاب آموزشگاه و گذراندن دوره چه می باشد؟

در ابتدا محل آموزشگاه را در اولویت قرار میدهم! سهل الوصول بودن باعث صرفه جویی در زمان و هزینه است.
سپس بعنوان اولویت های بعدی موارد زیر را مهم میدانم: میزان آشنایی با آموزشگاه با توجه به دوره هایی که در گذشته گذرانده و معرفی دوستان بعنوان آموزشگاه مناسب؛ شناخت اساتید؛ شهریه های مرتبط با هر رشته و البته در نظر گرفتن امتیازاتی که آموزشگاه برای هنرجویان ثبت نام شده با توجه به سوابق قبلی آنها در آموزشگاه در نظر میگیرد و مدرک معتبری که پس از کسب دوره ها به هنرآموزان تعلق میگیرد.

3.چگونه با آموزشگاه کیش مهر آشنا شدید؟

حدود 5 یا 6 سال پیش از طریق غرفه آموزشگاه در نمایشگاه الکامپ

4.چرا این آموزشگاه را برای گذراندن دوره مد نظرتان انتخاب کردید؟

بدلیل مطابقت با معیارها و اولویت های شخصی خود که در بالا قید گردیده است!

5.آیا گذراندن این دوره سبب شد تا بتوانید برای ورود به بازار کار آماده شوید؟

من طی گذراندن دوره های گرافیک 1 و گرافیک 2 وارد کار مورد علاقه خود شدم و پس از دو سال دوری از محیط آموزشی برای ارتقا مهارت خود در زمینه طراحی کامپیوتری مجدد در دوره کارگاه طراحی ثبت نام کرده و قصد دارم تا برای پیشرفت در رشته نقاشی و طراحی دیجیتال دوره ها را ادامه دهم. اما بدلیل تداخل زمانی کلاسها و تایم کاری این امر به سهولت ممکن نبوده و با فاصله زمانی زیاد همراه شده است.

6.آیا برخورد پرسنل و عوامل ثبت نام در انتخاب یک آموزشگاه برای شما پر اهمیت تلقی می شود؟ اهمیت آن را توصیف نمائید.

در همینجا از همه پرسنل زحمت کش آن مجموعه چه در بخش ثبت نام و چه در دیگر امور تشکر میکنم. برخورد بسیار خوب و ملایمت و صبوری این عزیزان انگیزه خوبی برای ادامه ثبت نام در دوره های دیگر آموزشگاه است.

7.برگزاری کارگاه های آموزشی یکروزه برای تکمیل مهارت یاد گرفته شده در طول دوره آموزشی را چقدر ضروری می دانید؟دلیل آن چیست؟

بدلیل کمبود زمان و مداخله تایم کاری تا کنون موفق به حضور در کارگاه های یکروزه نشده ام.

8.مزیت دوره ای که در آموزشگاه کیش مهر گدراندید نسبت به سایر دوره های مشابه در چیست؟

هر سه دوره ای که تا بحال در آموزشگاه کیش مهر گذرانده ام کاملاً کاربردی بوده و تنها جنبه آموزشی نداشته است.

9.فضای کلی آموزشگاه کیش مهر را چقدر مثبت و یادگیرنده تلقی می کنید؟

خوب است. اما مطمئناً با تجهیز بیشتر کلاسها، بهتر از آنچه که هم اکنون شاهد آن هستیم نیز میتواند باشد. همچنین با در نظر گرفتن کمبود زمان افراد شاغل برای حضور در دوره ها، در نظر گرفتن برخی دوره ها در پایان هفته و در ساعات غیر ابتدایی و میانی روز، بسیار مطلوب خواهد بود.

10.ورود به بازار کار هدف و توانایی های خود را پس از گذراندن دوره چگونه ارزیابی می کنید؟

به نظر من، اگر دوره های آموزشگاه کیش مهر را نگذرانده بودم شاید هیچوقت متوجه علایق خودم نمیشدم! وقتی وارد بازار کاری شوی که در عین داشتن مهارت در آن علاقه هم دخیل باشد، دیگر به آن بصورت یک شغل نگاه نمیکنی. بعد از گذراندن دوره های مذبور و ورود به بازار کار مرتبط و کسب تجارب در این زمینه، توانایی خود را بسیار بالاتر یافتم. تا آنجا که در تدریس و آموزش به افرادی که نیاز به کمک هایی داشتند کاملاً مفید و توانا بودم.

11.به عنوان یک هنرجو که دوره ای را در مجتمع آموزشی کیش مهر گذراندید چه پیشنهادی برای سایر افراد علاقه مند و جویای کسب مهارت دارید؟

به همه کسانی که علاقه مند هستند تا از طریق علایق خودشان وارد بازار کار شده و کسب درآمد کنند پیشنهاد میکنم پس از شناخت رشته مورد علاقه شان و تصمیم گیری با آگاهی کامل اقدام به شروع فراگیری هنر و مهارت خود نمایند و هیچ زمانی را برای آغاز دیر تلقی نکنند. زمانی که در این راه گام برداشتند نا امید نشوند و با تمرین زیاد و جدیت خود را به هدفشان نزدیک کنند.

۱۳۹۴/۲/۱۰ » نویسنده: واحد آموزشی موسسه کیش مهر

سوالي داريد؟!

اگر سوالي داريد، ابتدا به صفحه سوالات متداول مراجعه نماييد و در صورتي که جوابتان را پيدا نکرديد همينجا بپرسيد. ما در اسرع وقت در همين محل پاسخ شما را خواهيم داد!

captcha