:: مصاحبه با کیش‌مهری‌ها ::

سجاد بالکانه

سجاد بالکانه

  • وب استاتیک،کدنویسی JQuery،طراحی CMS، برنامه نویسی PHP
  • بروز رسانی: ۱۳۹۴/۲/۱۰

1.به عنوان یک هنرآموز، از نظر شما دوره های کسب مهارت به طور کلی باید دارای چه ویژگی هایی باشند؟
به نظرم مهمترین ویژگی این دوره ها باید از بین بردن شکاف بین تحصیلات عالی و آنچه که مطلوب بازار کار است، باشد. بزرگترین معضلی که قشر تحصیل کرده برای ورود به بازار کار مرتبط، با آن مواجه می شود، عدم تجربه کافی ناشی از کمبود فعالیت های عملی و کاربردی در محیط دانشگاهی و همچنین عدم اعتماد و همکاری محیط بازار با افراد فاقد تجربه و فاقد رزومه است. بنابراین خودخواهی و عدم درک متقابل میان دانشگاه (محیط علمی)  و بازار (محیط عملی) می بایستی به صورت راه حل بینابینی، از طریق دوره های کسب مهارت حل شود. 

2.بر چه اساس و معیاری ، آموزشگاهی را برای گذراندن دوره انتخاب می کنید؟
مشخصا این که پس از گذراندن دوره مورد نظر، قابلیت ارائه محصولی درخور و قابل اعتنا، حاصل از آموخته هایم داشته باشم؛ و این امر میسر نمی شود مگر با تعریف روشن و برنامه ریزی دقیق دوره، استاد آگاه و مسلط به دوره، مدت زمان کلی معقول برای دوره، فاصله زمانی میان کلاس ها در طول هفته، محیط آموزشی مناسب با جغرافیای در دسترس، اتمسفر محیط آموزشی و ایضا نگرش دست اندرکاران آموزشگاه به آنچه که در حال انجام و ارائه دادن هستند.  

3.چگونه با آموزشگاه کیش مهر آشنا شدید؟
چند سال پیش از طریق آگهی هایی که در هفته نامه همشهری جوان منتشر شده بود با کیش مهر آَشنا شدم. به نظرم فرم بصری خود تبلیغ، همچنین تعریف و توضیحات مختصر و مفیدی که از هر دوره ارائه شده بود، جذاب بود. 

4.چرا این آموزشگاه را برای گذراندن دوره مد نظرتان انتخاب کردید؟
پس از انتخاب مسیر پیش رو، ترجیح دادم تا از وجود یک آموزشگاه به عنوان بستر برای طی مسیر استفاده کنم. تحقیقاتی انجام دادم و با توجه به المان هایی که در مورد انتخاب آموزشگاه بیان کردم، مشخصا به دو آموزشگاه رسیدم که نقاط قوت کیش مهر به دیگری چربید و در نهایت این آموزشگاه را انتخاب کردم.

5.آیا گذراندن این دوره سبب شد تا بتوانید برای ورود به بازار کار آماده شوید؟
بیشتر باعث شد تا به شناخت خوبی از بازار کار و شرایط حاکم بر آن دست یابم. 

6.آیا برخورد پرسنل و عوامل ثبت نام در انتخاب یک آموزشگاه برای شما پر اهمیت تلقی می شود؟ اهمیت آن را توصیف نمائید.
بسیار زیاد! آن قدر که در بعضی محیط های اداری دولتی و حتی برخی سازمان های خصوصی، برخوردهای بعضا ناخوشایند و غیر قابل توجیهی را تجربه کرده ایم که به مرور این تلقی به وجود آمده که شاید برخی برخوردها ذات محیط کارمندی است و گریزی هم از آن نباشد! 
اما به دور از هر گونه وجه تملق، حقیقتا شیوه برخورد کادر مدیریت و اجرایی آموزشگاه کیش مهر را حرفه ای و یکی از معدود استثناها می دانم؛ به طوری که یکی از گزینه های پیشنهاد این آموزشگاه از جانب من به دیگران، وجود کادر اجرایی آزموده و موجه است.

7.وجود مشاوران آموزشی مسلط به دوره ها چقدر شما را در انتخاب صحیح و قرار گرفتن در راه درست هدایت خواهد کرد؟ و مجتمع آموزشی کیش مهر در این راستا چگونه عمل کرده است؟
ضمن اینکه دانسته های هنرجو را پالایش می کند، از شکّیات کاسته، واقعیات و چالش ها را از توهمات و بلند پروازی های ناهمگون سوا کرده و نگاه صحیح و جامعی از مسیری که قرار است پیموده شود در اختیار هنرجو می گذارد. 
من برای انتخاب هر دوره، همراه با مدرس ضرورت و الزامات گذراندن دوره بعدی و رابطه آن با دوره کنونی، همچنین نگاه بازار کار و محیط حرفه ای به دوره جدید را بررسی کرده و سپس تصمیم به انتخاب می گرفتم. 

8.برگزاری کارگاه های آموزشی یکروزه برای تکمیل مهارت یاد گرفته شده در طول دوره آموزشی را چقدر ضروری می دانید؟ دلیل آن چیست؟
با توجه به پیشرفت سریع علم و تکنولوژی خصوصا در حوزه IT و وب، برخی از حوزه های هر مهارت قطعا در معرض آسیب کهنگی و از رده خارج شدن قرار می گیرد. وجود ورک شاپ ها باعث بروز رسانی دانسته ها، اطلاع از آخرین دست آوردها و پیشرفت ها، آشنایی و رابطه با متخصصان، فعالان و علاقمندان مهارت مورد نظر شده و ایجاد تحرک، شادابی و انگیزه را فراهم می آورد.
9.مزیت دوره ای که در آموزشگاه کیش مهر گدراندید نسبت به سایر دوره های مشابه در چیست؟
حقیقت این است که من تمامی دوره های مرتبط با وب را در این آموزشگاه گذراندم و تجربه ای هم از آموزشگاه ها و دوره های مشابه دیگر ندارم؛ هر چند شاید همین که تمام مدت با آموزشگاه کیش مهر بوده ام و میسر نشده تا به دوره ها و آموزشگاه های دیگر فکر کنم، خودش یک مزیت محسوب شود!

10.فضای کلی آموزشگاه کیش مهر را چقدر مثبت و یادگیرنده تلقی می کنید؟
جو خوب و مثبتی بر آموزشگاه، کلاس ها و اعضا حاکم است. کلاس ها نهایتا 5 یا 6 نفره است. استفاده از امکانات کلاس ها به صورت انفرادی و مستقل برای هر هنرجو میسر است. همچنین روابط دوستانه و محترمانه ای میان هنرجویان، اساتید و کادر آموزشگاه برقرار است.

11.ورود به بازار کار هدف و توانایی های خود را پس از گذراندن دوره چگونه ارزیابی می کنید؟
ایده آل گرایانه هنوز مشغول یادگیریم و سوای یکسری فعالیت های آزاد در حوزه وب، فعلا در این حوزه خیلی جدی درگیر بازار کار نشده ام؛ هر چند فکر می کنم با گذراندن این دوره ها، می توانم گلیم خودم را از بازار کار بیرون بکشم.

12.به عنوان یک هنرجو که دوره ای را در مجتمع آموزشی کیش مهر گذراندید چه پیشنهادی برای سایر افراد علاقه مند و جویای کسب مهارت دارید؟
متاسفانه در فضای آموزشی فعلی، بازار مکاره ای به وجود آمده که سود حرف اول را می زند. توصیه می کنم قبل از انتخاب با نگاه باز همه جوانب پیرامونی را به درستی بسنجند. گاهی یک انتخاب غلط موجب از بین رفتن علاقه، انگیزه و دگرگونی سرنوشت و آینده کاری می شود؛ و در آخر اینکه می توان به آموزشگاه کیش مهر به عنوان یک گزینه جدی و قابل اتکا، در لیست آموزشگاه و دوره انتخابی نگریست.

۱۳۹۴/۲/۱۰ » نویسنده: واحد آموزشی موسسه کیش مهر

سوالي داريد؟!

اگر سوالي داريد، ابتدا به صفحه سوالات متداول مراجعه نماييد و در صورتي که جوابتان را پيدا نکرديد همينجا بپرسيد. ما در اسرع وقت در همين محل پاسخ شما را خواهيم داد!

captcha